V areálech MOVO podporují biodiverzitu

Aniž bychom si to běžně uvědomovali, naší každodenní činností v oblasti nakládání s vodami, zpracováním odpadů a odstraňováním znečištění z odpadních vod napomáháme přímo či nepřímo ochraně flóry a fauny. Kromě těchto, pro nás již běžných a samozřejmých činností, si Veolia stanovila v oblasti podpory přírodní rozmanitosti tyto cíle: chránit ekosystémy a jejich životaschopnost, obnovovat a chránit městskou biodiverzitu a chránit významné ekologické oblasti.

Číst dál...

Po Velikonocích opět přijde na řadu velký jarní úklid

Dnem „D“, kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko bude uklízet v celé republice, je letos sobota 7. dubna. Uklízet nepořádek v přírodě, městech a obcích je však možné i v jiných termínech. Důležité je co nejdříve se přihlásit na www.UklidmeCesko.cz.

Číst dál...

Největší pervitinový gang má další obviněné

V uplynulých dnech se podařilo zadržet dalších pět osob, které patřily do velkého drogového gangu výrobců a distributorů pervitinu, jejž kriminalisté odkryli minulý rok v říjnu. Počet zadržených se tak v této kauze zvýšil na 37, počet obviněných na 31 a počet vazebně stíhaných na 12.

Číst dál...

Policisté kontrolovali myslivecké hony

Každoročně v podzimních a zimních měsících provádějí policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Zlínského kraje kontroly na mysliveckých honech. Během kontrol vloni a na začátku letošního roku policisté zjistili pouze jedno pochybení, a to alkohol u jednoho z myslivců.

Číst dál...

Řidiči v lednu nerespektovali povolenou rychlost

I v zimním období řidiči překračují povolené rychlosti – jak v obcích, tak mimo ně. Jsou toho důkazem desítky případů, kdy dopravní policisté naměřili rychlosti vyšší, než povoluje zákon o silničním provozu.

Číst dál...

Města si připomenou osobnost a dílo Jana Antonína Bati

Na počest 120. výročí narození Jana Antonína Bati, které připadá na 7. březen, se ve Zlíně a okolí uskuteční řada akcí. Oslava zahrnuje dvoudenní konferenci ve Zlíně, výstavy, besedy s veřejností a se studenty, soutěže pro děti i zádušní mše.

Číst dál...

Zastupitelé schválili rozpočet na příští rok i hospodaření nemocnic. Všechny jsou v plusu

Příjmy do krajského rozpočtu 10,6 miliardy korun a výdaje 11,1 miliardy schválilo krajské zastupitelstvo počtem 26 hlasů. Schodek 471 milionů korun bude hrazen z vlastních úspor. Ze stejných peněz budou hrazeny i splátky úvěrů poskytnutých Evropskou investiční bankou, které v ročním součtu činí 142 milionů korun, a splátka jeden milion korun za státní návratnou finanční výpomoc pro průmyslovou zónu Holešov.

Číst dál...

REKLAMA