OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

ZUŠ zve na Tanečnice jeřabinám

Ve čtvrtek 20.9.2018  taneční soubor Gen při ZUŠ F. Drdly ve Žďáře nad Sázavou a Město Žďár nad Sázavou ve spolupráci s Domem kultury nabízí divákům taneční představení v rámci kulturního festivalu „SLAVNOSTI JEŘABIN“ s názvem „GEN JEŘABINÁM“.

Číst dál...

Oční ani ORL oddělení v Novém Městě na Moravě pohotovost nenabízí

Zánět spojivek, bolest ucha po návratu z dovolené, to jsou potíže, se kterými si lékaři na urgentním příjmu v Nemocnici v Novém Městě na Moravě poradí, ale cizí těleso v oku, úraz oka, kdy pacient potřebuje změřit nitrooční tlak, ošetřit nemohou. Pohotovost neslouží lékaři ORL a ani oční specialisté.

Číst dál...

V novoměstské nemocnici od srpna vyšetří oči na novém přístroji

Také Nemocnice v Novém Městě na Moravě nabídne pacientům vyšetření očí na přístroji OCT. Už od 1. srpna tento optický koherentní tomograf budou moci vyzkoušet první pacienti. Přístroj umožňuje lékaři zjistit mnohem podrobnější informace o stavu sítnice a jejích jednotlivých vrstvách než dosavadní vyšetřovací metody.

Číst dál...

Češi vyvinuli unikátní rychlonabíječky pro elektromobily. Infrastrukturu dobíjecích stanic chtějí budovat celosvětově

Česká inženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou vyvinula unikátní nabíjecí stanici elektromobilů. Vysokokapacitní „rychlonabíječka“ na principu stejnosměrného proudu dokáže dobít baterie na více jak 95 % jejich kapacity, na rozdíl od ostatních zařízení na trhu, která ve většině případů přestávají dobíjet baterie po dosažení 90 % kapacity.

Číst dál...

REKLAMA