Vsetínská radnice od příštího roku zřídí veřejnou tržnici před městským úřadem, kde bude možné po letech opět prodávat a nakupovat ovoce a zeleninu.

„Splnili jsme tak přání občanů, kteří chtěli, aby se městská tržnice vrátila před radnici, kde si budou moci nakoupit ovoce či zeleninu tak, jak byli v minulosti zvyklí,“ informovala místostarostka Simona Hlaváčová.

REKLAMA

Důvodem ke změně vyhlášky, která reguluje prodej zboží a poskytování služeb mimo provozovny, jsou opakované požadavky obyvatel o obnovení městské tržnice před vsetínskou radnicí s možností prodeje právě ovoce a zeleniny. „V červnu letošního roku občané v rámci veřejného fóra nominovali TOP desítku problémů a příležitostí Vsetína, mezi kterou se objevil na sedmém místě právě požadavek na vybudování městské tržnice – ovoce, zelenina. V následném internetovém hlasování, kterého se zúčastnilo více než pět stovek hlasujících, se tento požadavek stal největším skokanem, protože ze sedmého místa poskočil na druhou příčku,“ připomněla místostarostka Hlaváčová s tím, že správcem městské tržnice budou technické služby, které jsou příspěvkovou organizací města.

Dosud platný Tržní řád prodej tohoto zboží neumožňuje. „Nový Tržní řád tak bude doplněn o možnost prodeje ovoce a zeleniny, a současně bude upraven v souladu s novelizovaným zákonným zmocněním v živnostenském zákoně,“ uvedla vedoucí živnostenského odboru vsetínské radnice Daniela Lukyová. Předpokládaná účinnost aktualizovaného Tržního řádu je od února, po projednání a schválení v Radě města Vsetína.

Zdroj: web Vsetína

REKLAMA