PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Loutky zahrají v Děkanské zahradě

Možná vůbec poprvé oživí Děkanskou zahradu v Pelhřimově divadlo. V pátek 27. května od 16 hodin tam rozbalí své loutky herci z Hluboké nad Vltavou s hrou Pinocchio. Zváni jsou diváci všech věkových skupin, pro ty malé bude zážitek pod širým nebem zároveň dárkem k blížícímu se Mezinárodnímu dni dětí.

Číst dál...

VIDEO: Dobrovolní hasiči nacvičovali dopravu vody

Hned 16 jednotek dobrovolných hasičů z celého Pelhřimovska si vyzkoušelo při taktickém cvičení dopravu vody na delší vzdálenost. Při simulovaném požáru lesa museli dobrovolní hasiči přes jednotlivá přečerpávací stanoviště dopravit vodu na vzdálenost téměř dvou kilometrů.

Číst dál...

O víkendu zemřel Tomáš Pustina

V noci na neděli zemřel nejvyšší Čech Tomáš Pustina. Skonal ve spánku doma v Rozkoši u Humpolce, kde žil se svou maminkou. Bylo mu pouhých osmatřicet let. Kvůli své výšce přes 220 centimetrů trpěl vleklými zdravotními problémy.

Číst dál...

V pelhřimovském Senior pointu nově také poradí s alzheimerem

Pelhřimovské sdružení Hodina H již několik let provozuje Seniorklub a Virtuální univerzitu třetího věku. Díky spolupráci s Krajem Vysočina a městem Pelhřimov se sídlo Hodiny H stalo i místem setkávání seniorů a podpory pozitivního stárnutí, tak zvaným Senior pointem. Ten v letošním roce nabídne nové aktivity i možnosti. Jednou z nich je spolupráce s Alzheimer poradnou Vysočina.

Číst dál...

REKLAMA