REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Řidič auta, které havarovalo u Štoků, si prý po nehodě dal pivo. Ještě z předchozí noci však mohl mít hladinku i při bouračce.

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve čtvrtek 31. května v dopoledních hodinách oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/348 v katastru obce Štoky na Havlíčkobrodsku. „Krátce před jedenáctou hodinou projížděl jednačtyřicetiletý řidič motorového vozidla Citroen Xsara po silnici druhé třídy ve směru od Petrovic. Nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí pravotočivou zatáčkou vyjel vpravo na nezpevněnou krajnici a poté ve smyku do protisměru, kde narazil do travnatého svahu. Od svahu se vozidlo odrazilo zpět na silnici, kde zůstalo stát. Řidič poté z místa odešel do obce Štoky do prodejny potravin, kde po nehodě údajně vypil dvě piva a pak se vrátil zpět k havarovanému autu,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

REKLAMA

Policisté u muže provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 1,51 promile alkoholu. Při opakované dechové zkoušce byly hodnoty také pozitivní – 1,69 promile alkoholu. Vzhledem k těmto výsledkům a řidičově tvrzení, že požil alkohol po dopravní nehodě, policisté muže vyzvali, aby podstoupil lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Podrobil se mu v nemocnici v Havlíčkově Brodě. Řidič dále policistům doznal, že předcházející den v nočních hodinách konzumoval alkoholické nápoje. Strážci zákona mu zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 12 tisíc korun.

REKLAMA