Hlídku zlínských policistů ve čtvrtek odpoledne bezdůvodně zaměstnal sedmatřicetiletý silně podnapilý muž ze Zlína, protože zavolal na linku tísňového volání policie, kde oznámil, že chce skočit pod vlak, což ovšem neměl v úmyslu. 

Policisté začali po muži pátrat. Brzy zjistili, o koho se jedná. Po prověření vlakového nádraží ve Zlíně hledali muže v restauracích, v nichž často pobývá. V jedné z nich ho skutečně vypátrali. Na první pohled bylo zřejmé, že je silně vlivem alkoholu, nicméně známky sebevražedných skonů nevykazoval. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 3,22 promile alkoholu. 

REKLAMA

Muž policistům tvrdil, že ze svého telefonu nevolal, půjčil ho prý svému kamarádovi. Policisté ovšem v další restauraci našli jmenovaného kamaráda, který popřel, že by si od někoho půjčoval telefon. Muž, který vyhrožoval sebevraždou, se nakonec přiznal k tomu, že zavolal on sám, protože chtěl policisty využít při hledání svého kamaráda.

Lékař po prohlídce zkonstatoval, že muž sebevražedné sklony nemá a není nutná jeho hospitalizace.

Protože zneužil linku tísňového volání policie, hrozí mu ve správním řízení několikatisícová pokuta za spáchání přestupku.

 

REKLAMA