Opil se a zneužil linku tísňového volání

Hlídku zlínských policistů ve čtvrtek odpoledne bezdůvodně zaměstnal sedmatřicetiletý silně podnapilý muž ze Zlína, protože zavolal na linku tísňového volání policie, kde oznámil, že chce skočit pod vlak, což ovšem neměl v úmyslu. 

Číst dál...

Stát se přihlásil ke strategické obnově vodovodních soustav, vodárny to vítají

Asociace vlastníků páteřní vodárenské infrastruktury (AVPVI) vítá rozhodnutí ministra zemědělství Miroslava Tomana zřídit samostatný dotační program na rekonstrukci páteřních vodovodů a propojování vodovodních soustav ve výši bezmála půl miliardy korun. Zároveň upozornila, že je třeba tento konkrétní program udržet dlouhodobě tak, aby mohly být rekonstruovány všechny přivaděče a propojeny vodárenské soustavy v celé republice. 

Číst dál...

Opakovaně porušil institut vykázání

Ve vazbě skončil šestadvacetiletý muž z obce poblíž Slavičína na Zlínsku, kterého policisté v srpnu vykázali z rodinného domu, v němž žil společně se svými rodiči a bratry. Vykázáním ovšem události neskončily. Právě naopak. Případem se začali zabývat kriminalisté, kteří agresora pár týdnů poté obvinili ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva až osm let.

Číst dál...

VaK Zlín partnerem mezinárodní soutěže žáků základních škol ZLÍNSKÝ VORVAŇ 2019

V rámci nadcházejících oslav 95. výročí vody ve Zlíně společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (VaK Zlín) podpořila krásný projekt Zlínský vorvaň 2019 a zajistila pro účastníky pitný režim a drobné dárky. Letos se uskutečnil jubilejní 20. ročník Zlínského vorvaně za účasti 21 základních škol zlínského kraje a slovenského příhraničí.

Číst dál...

Pozor na dušičkové zloděje!

S uctěním Památky zesnulých souvisí i nárůst majetkové trestné činnosti. I přesto, že se tento den blíží, nenechme se zaskočit dušičkovými zloději! Ti si totiž vyhlížejí spíše osamělé osoby a čekají na jejich nepozornost. Například když upravují hroby nebo odejdou s vázou pro vodu a tašku si položí na zem. Pachatelé poté svou oběť ve vteřině okradou! Proto mějte vždy všechny věci při sobě!

Číst dál...

Přišli na deset dnů o střechu nad hlavou

Hned dva muže vykázali z jejich obydlí na dobu deseti dnů policisté na Zlínsku během uplynulého prodlouženého víkendu, protože reálně hrozilo, že v napadání svých blízkých budou i po zákroku policistů pokračovat. Oba agresoři už delší dobu fyzicky a psychicky napadali své rodinné příslušníky. 

Číst dál...

Modernizace čistírny odpadních vod v Luhačovicích za 45 milionů dokončena

Čistírna odpadních vod v Luhačovicích prošla zásadní rekonstrukcí a modernizací, která výrazně zvýší její efektivitu. Úplně nový bude řídicí systém čistírny. Společný projekt společností Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (dále jen VaK Zlín) a Moravská vodárenská, a. s. (dále jen MOVO) v hodnotě 45 milionů korun je plně financován Moravskou vodárenskou.

Číst dál...

Hledají se svědci dopravní nehody v Otrokovicích

Zlínští dopravní policisté prověřují okolnosti dopravní nehody, k níž došlo ve středu 28. srpna 2019 krátce po 16.00 hodině v Otrokovicích na sjezdu ze silnice I/55 směrem k vodní nádrži Štěrkoviště. Neznámý řidič při projíždění pravotočivé zatáčky kvůli nedodržení bezpečné vzdálenosti srazil zpětným zrcátkem ženu jedoucí na elektrokole, která při pádu utrpěla lehké zranění. Záchranáři ji převezli k ošetření do nemocnice. Řidič po dopravní nehodě z místa ujel, aniž by ženě poskytl první pomoc.

Číst dál...

REKLAMA