REKLAMA

Krajští kriminalisté vazebně stíhají muže, který chtěl hodit z balkonu v pátém patře svého spolubydlícího. Jednání opilého agresora zabránili pohotovým zásahem další přítomní. Za pokus o vraždu hrozí sedmadvacetiletému muži až osmnáctiletý trest odnětí svobody.

Incident se odehrál minulý pátek odpoledne v jednom bytě ve Valašském Meziříčí, kde sedmadvacetiletý muž společně se svým devětadvacetiletým spolubydlícím a dalšími známými popíjeli alkohol. Oba muži už byli silně ovlivněni alkoholem a začali se hádat. Po rozepři začal být mladší z mužů agresivní, vzal svého spolubydlícího do náruče a odnesl ho na balkon, kde ho držel přes zábradlí, nadával mu a říkal, že ho pustí a zabije. Byt se nachází v pátém patře a balkon je ve výšce asi 18 metrů. Agresora zastavili v jeho jednání až další přítomní, kteří muže stáhli z balkonu zpět do bytu. Všichni poté ze strachu odešli do vedlejšího bytu, odkud zavolali policii. Policejní hlídka po příjezdu na místo sedmadvacetiletého muže zadržela.

REKLAMA

Kromě valašskomeziříčských policistů vyjeli k události i vsetínští kriminalisté, kteří po vyhodnocení situace na místě věc pro podezření z pokusu o vraždu předali krajským zlínským kriminalistům. Krajský vyšetřovatel muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu, za který trestní zákon ukládá trest odnětí svobody na deset až osmnáct let. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval. „Na základě tohoto rozhodnutí jsme obviněného v pondělí odpoledne eskortovali do vazební věznice,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková s tím, že muž má v rejstříku trestů již několik záznamů majetkového charakteru.

REKLAMA