Včera brzy ráno policisté přistihli díky včasnému oznámení všímavého občana přímo při činu zloděje, který se vloupal do chatky ve Valašském Meziříčí. Nakonec se podařilo osobu muže spojit s pěti případy vloupání do chatek.

REKLAMA

Policisté včera ve dvě ráno jeli prověřit oznámení o podivném hluku v jedné ze zahradních chatek v okrajové části Valašského Meziříčí. Při příchodu k chatce uviděli pohyb světla. Na chatce si všimli vypáčených dveří ke sklepu. Uvnitř přistihli muže, který si chystal věci k odcizení.

Policisté zloděje zadrželi. Zjistili, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže z okresu Nový Jičín. Muž si rozstříhal pletivo plotu. Do chatky se dostal po vypáčení dveří sklepa. Již měl nachystané věci k odnesení. Jednalo se o alkoholické i nealkoholické nápoje a elektrické nářadí.

Práce uniformovaných policistů a kriminalistů měla pokračování. Nakonec se podařilo spojit muže s pěti případy vloupání do chatek ve Valašském Meziříčí. Období krádeží začalo v polovině loňského prosince. Jednalo se o chatky blízko sebe. Pachatel bral elektroniku, elektrické i ruční nářadí a potraviny. Celkem odcizil věci za téměř čtrnáct a půl tisíce korun. Do chatek se vloupával různým způsobem. Napáchal tímto jednáním škodu poškozením přesahující patnáct tisíc korun.

Ještě v neděli muže, který má bohatou trestní minulost majetkového charakteru, obvinil policejní komisař z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Při prokázání viny hrozí muži až tři roky vězení.

REKLAMA