Uherskohradišťským kriminalistům se podařil husarský kousek. Vypátrali totiž jak pachatele, tak i ukradený nakladač, a to za necelé čtyři dny. Opět tak může být nápomocen při práci posypových vozů v Chřibech.

Této kvalifikované a promyšlené krádeže se v sobotu 16. února dopustil dvaačtyřicetiletý recidivista z Brněnska se svou známou. Několikrát soudně trestaný muž kvůli svým protizákonným aktivitám do našeho kraje zavítal poprvé. Vyhlédnutý nakladač v areálu u motorestu Samota nastartoval pomocí klíčů, které vzal z unimo buňky po rozbití okna. Se strojem následně přejel na hlavní silniční tah a pokračoval přes les směrem na Bunč až k Milovicím na Kroměřížsku, kde u místní pálenice demontoval nakládací lžíci. Té se potřeboval zbavit z důvodu, že se kompletní stroj nevlezl do přistaveného nákladního vozidla. Ovšem ani po její demontáži se nakladač do vozu nevlezl. Pachatelé ho proto ukryli v lese a vrátili se pro něj až na druhý den s větším náklaďákem. Svou kořist odvezli devadesát kilometrů od Uherského Hradiště.

REKLAMA

Ve středu odpoledne kriminalisté zadrželi dva podezřelé, kteří se po předložení důkazů ke svému činu přiznali. Popsali, jak k celé události došlo, včetně místa, kde je nakladač ukryt. Ještě v noci policisté vyjeli na Brněnsko a ukradený stroj převezli do Uherského Hradiště.

Naši kriminalisté případu věnovali maximální pozornost. Tohoto skvělého výsledku docílili využitím všech dostupných prostředků včetně podpory letecké služby a vrtulníku.

Pachateli tak do zaplněného rejstříku přibude další záznam. Včera jsme mu sdělili obvinění z trestného činu krádež a poškozování cizí věci. Podle zákona mu hrozí až pětileté vězení.

Sdělení obvinění čekalo i na devětadvacetiletou ženu, která pachateli pomáhala. I jí hrozí až pět let za mřížemi.

REKLAMA